Маями върна победа, шампионът дръпна с 2-0

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
17-04-2018 10:27 | BGbasket.com

Маями Хийт изравни серията срещу Филаделфия 76-ърс в източната конференция на НБА. Горещите победиха като гости с резултат 113-103 за 1-1 победи. От следващия мач двойката се мести във Флорида, където ще се играят следващите два мача.

Маями изигра страхотна втора четвърт, която спечели с 19 точки разлика и въпреки че загуби останалите три, тя беше достатъчна за победата. Дуейн Уейд наниза 28 точки за победителите и добави 7 борби, Горан Драгич добави 18 точки, а с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции се отчете Джеймс Джонсън. За Сиксърс 24 точки, 9 борби и 8 асистенции записа Бен Симънс, а 23 плюс 9 борби регистрира Дарио Шарич.

В другия мач от вечерта шампионът Голдън Стейт Уориърс победи Сан Антонио Спърс със 116-101, за да поведат с 2-0 победи. От следващия мач серията се мести в Тексас. Шпорите изиграха отлично първо полувреме, след което водеха с 6 точки, но Воините направиха смазващо второ полувреме, бързо обърнаха мача и спечелиха с разлика.

За победителите 32 точки и по 6 борби и асистенции записа Кевин Дюрант. 31 точки 5 асистенции добави Клей Томпсън. За Спърс над всички с 34 точки и 12 борби беше ЛаМаркъс Олдридж, а с 21 точки се включи Патрик Милс.