Берое не даде шанс на Академик

(сн. LAP.bg)
18-04-2018 19:35 | BGbasket.com

Берое спечели гостуването си на Академик със 104-78 в среща от мъжкото баскетболно първенство, изиграна днес в Правец. С изключение на първата част, тимът от Стара Загора контролираше събитията на терена и победи убедително.

Успехът бе 11-и за баскетболистите на Любомир Минчев, които имат и 11 загуби. Съперникът им е с баланс 10-12.

В следващия кръг Академик приема Ямбол, докато Берое е домакин на Черно море Тича.

Началото на срещата бе много оспорвано и с висока резултатност, като след десет минути игра гостите водеха с 27-25. Берое постепенно започна да трупа разлика и в края на полувремето тя достигна 11 точки.

След паузата тимът от Стара Загора продължи да диктува темпото и преди решителните десет минути вече имаше аванс от 22 точки. Това на практика сложи точка на спора и до края мачът се доиграваше.

Най-резултатен за победителите бе Аджеи Бару с 29 точки. С 15 е Александър Янев, 12 има Николай Титков, с 11 точки и 10 борби завърши Дариус Гарет, а Филип Виденов добави 10 точки.

За Академик Йордан Минчев отбеляза 23 точки, а 18 наниза Цветомир Чернокожев.