Химки пак се сбори, но ЦСКА вече води с 2-0

(сн. euroleague.net)
19-04-2018 22:08 | BGbasket.com

Нова минимална победа измъкна ЦСКА Москва от битката с Химки от четвъртфиналните плейофи на Евролигата.

ЦСКА се наложи с 89-84, като с това вече води с 2-0 победи в серията. Химки ще е домакин на третия сблъсък на 25 април, а ако има такъв - и на четвърти мач.

ЦСКА имаше леко предимство само в началните минути от сблъсъка, пред погледа на Андрей Кириленко.

След това Химки изравни играта и през цялото време до края дишаше във врата на противника, държейки се на един-два коша разстояние, а за кратко и водеше с малка преднина.

Решителни се оказаха последните 5 минути от сблъсъка, когато ЦСКА направи серия от 11-2 и повече не погледна назад.

Техническо нарушение на старши треньора на Химки Йоргос Бардзокас в този момент направи разликата 9 точки в полза на домакините, които се възползваха по най-добрия начин от шанса да затворят двубоя.

Секунди преди края Химки намали до три изоставането си, но нямаше повече време за обрат.

Серхио Родригес бе над всички с 26 точки и 10 асистенции за ЦСКА. Кори Хигинс добави 19, а Уил Клайбърн - 16.

Антъни Гил записа 24 за Химки, но Алексей Швед бе ограничен до 12.