Непоколебим Фенербахче на победа от Финалната четворка

(Снимка: twitter.com)
20-04-2018 22:48 | BGbasket.com

Фенербахче взе втора победа над Саски Баскония, след 95-89 във втория двубой от четвъртфиналната серия от плейофите в Евролигата.

Серията заминава за Испания, където в Мач №3 Баскония ще трябва да се спасява от отпадане.

Въпреки че играта изглеждаше равностойна като резултат от началото до края, и дори баските имаха лек аванс на старта,

Фенербахче изигра нов изключително стабилен мач във всяко отношение.

До края на първата четвърт турският състав вече бе направил пълен обрат и макар да водеше минимално, не се виждаше как Баскония отново ще вземе преднина.

Мат Джанинг държеше гостите в двубоя, като в един момент в началото на последния период направи разликата само точка.

Точно тогава обаче Фенербахче направи своя удар, дръпна с 9 точки и повече не позволи авансът да се стопи сериозно.

Много силно игра за успеха Брад Уонамейкър, завършил с 19 точки. Двуцифрен актив отчетоха още четирима играчи на Фенербахче.

Джанинг завърши със 17 за Баскония, а Венсан Поарие записа 14, но испанците продължават да страдат без контузения Джейсън Грейнджър.