Берое с победа, Черно море с нова контузия

Снимка: LAP.bg
21-04-2018 18:23 | BGbasket.com

Берое записа победа №12 в предпоследния кръг от мъжкото баскетболно първенство, след като се наложи със 76-60 над Черно море Тича в зала "Общинска" в Стара Загора. Въпреки това баскетболистите на Любомир Минчев остават на пета позиция в класирането, а варненци са на осмо място в таблицата.

Срещата започна равностойно, но само за няколко минути. След това домакините дръпнаха с 11 точки (18-7) 4 минути преди края на първата част. От там нататък разликата варираше, но така и не се стигна до интрига в мача. Контузия в ръката пък извади от игра капитана на гостите Веселин Георгиев 46 секунди преди края на третата четвърт и той не се появи в игра до края на мача. Най-голямата разлика в полза на Берое дойде 7:40 минути преди края на срещата, когато резултатът стана 68-45. След това мачът просто се доиграваше.

Най-резултатен за успеха на Берое беше Филип Виденов с 16 точки, а Аджеи Бару завърши с дабъл-дабъл 14 точки и 13 борби.

За Черно море Тича Цветослав Острев се разписа с 16 точки, а Симеон Илиев приключи срещата с 12 точки.

В следващия кръг на 24 април (вторник) Берое гостува на Академик Бултекс 99, а Черно море Тича на Ямбол.