Академик Бултекс 99 взе своето в Плевен за едно полувреме

(сн. LAP.bg)
21-04-2018 19:52 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа победа №17 в редовния сезон на мъжкия шампионат. Като гост на Спартак Плевен тимът се наложи с резултат 103-81, като днешният успех е пети пореден за него. Пловдивчани продължават борбата за разпределение на позициите в четворката, а крайното класиране зависи от представянето им в последния кръг като домакини на Берое и изходите от мачовете на другите лидери в класирането. Плевенчани пък изиграха последния си мач за сезона. Те завършват на последното девето място в класирането с актив 2-22 и няма да вземат участие в плейофната фаза.

Мачът започна с отлична игра за домакините, които поведоха още в първите атаки и бяха напред през цялата първа четвърт за резултат 29-20 след нея. Въпреки че пловдивчани се приближиха само на 2-3 точки, Спартак остана напред дълго през втория период, а на почивката водеше с две точки при 53-51.

В голяма степен мачът беше решен през третата четвърт, в която Академик затегна защитата и същевременно имаше добра успеваемост в нападение, за да вкара цели 31 точки, да обърне резултата и да поведе с 13 при 82-69. След като спечелиха категорично и последните 10 минути, гостите увеличиха още повече аванса си и си тръгнаха с победата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-много – 27 точки отбеляза Димитър Димитров, който добави 13 борби и 6 асистенции. 19 точки и 10 борби записа Никола Маравич, а толкова вкара и Васил Бачев, а с 15 точки и 7 асистенции се отчете Александър Груев.

За Спартак Милен Дудев отбеляза 25 точки (5 тройки) и подаде 8 асистенции, 15 отбеляза Николай Маринов, а с 12 и 8 борби завърши Константин Коев.