Славия взе първия мач от серията за бронза

(сн. BGbasket.com)
22-04-2018 19:50 | BGbasket.com

Славия победи Рилски спортист като домакин в зала "Триадица" с резултат 75-48 в първия мач от серията за трето място в женската А група. Така славистките се доближиха на победа от бронзовите медали, а за отборите сезонът може да приключи още във вторник, когато самоковки ще посрещнат съперника си у дома.

Домакините започнаха мача със страхотно темпо и се откъснаха далеч напред отрано в мача. След силна втора четвърт те направиха аванса си над 30 точки при 50-19 на почивката. Статуквото се запази през третия период, като Славия спокойно поддържаше преднината си, а до края отборите просто оформиха крайния резултат.

Антония Филипова регистрира дабъл дабъл от 21 точки и 10 борби за победителките, 16 точки плюс 8 борби и 6 асистенции добави Стефка Николова, а с 12 точки и 11 борби завърши Мартина Николова.

За Рилски спортист най-резултатни с по 7 точки бяха Наталия Славчева (6 борби), Валентина Клисарска и Моника-Лъки Радойкова.