Първа загуба за шампионите в плейофите, драми на изток

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
23-04-2018 09:20 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс записа първа загуба в плейофите в НБА през този сезон. Шампионите отстъпиха като гост на Сан Антонио с 90-103, с което съперникът им намали изоставането в четвъртфиналната серия на запад на 1-3 победи.

Най-резултатен за успеха бе ЛаМаркъс Олдридж, който завърши с 22 точки и 10 борби. За Уориърс с 34 точки и 13 борби е Кевин Дюрант.

В източната конференция стана много интересно, като и след трите мача, които се изиграха тази нощ, резултатът в сериите е 2-2.

Кливланд и Индиана сътвориха пореден трилър, като този път „кавалерите“ измъкнаха успеха като гост със 104-100. Леброн Джеймс бе над всички за победителите със своите 32 точки, 13 борби и 7 асистенции. За Индиана 19 точки вкара Домантас Сабонис.

Милуоки също записа драматична победа у дома срещу Бостън със 104-102. С 27 точки за победителите се отчете Янис Андетокумбо. За Бостън с 34 точки и 18 борби е Джейлън Браун.

В друг мач, изигран тази нощ, Вашингтон победи Торонто пред собствена публика със 106-98. Домакините изоставаха през по-голямата част от мача, но направиха обрат след силни финални минути. Брадли Бийл завърши с 31 точки за успеха. За Торонто с 35 е ДиМар ДиРозан.