Хюстън и Юта на победа от втори кръг (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
24-04-2018 10:24 | BGbasket.com

Хюстън и Юта са само на победа от втория кръг на плейофите в Западната конференция на НБА, след като поведоха в сериите си съответно срещу Минесота и Оклахома Сити с по 3-1.

В интересен сблъсък, решен през второто полувреме, Хюстън се наложи със 119-100 над Минесота като гост, и са домакини на Мач №5.

Хюстън стигна до победата в Минеаполис след невероятна трета четвърт, в която играчите на Майк Д′Антони реализираха цели 50 точки срещу 20 за съперника си. Въпросните 50 точки в една част са и второто най-добро постижение в плейофите в НБА за всички времена.

До почивката Хюстън водеше само с една точка, но след паузата Минесота не успя да стори нищо срещу невероятната офанзивна мощ на съперника.

Хардън бе най-резултатен за победителите с 36 точки. Още 25 прибави Крис Пол, Ерик Гордън реализира 18, а с дабъл-дабъл от 14 точки и 17 борби завърши центърът Клинт Капела.

За Минесота Карл-Антъни Таунс вкара 22 точки и овладя 15 борби, Джими Бътлър отбеляза 19 точки, а със 17 от пейката се включи играещият много силно в цялата серия Дерик Роуз.

Юта също е съвсем близо до следващия етап на елиминациите, след като постигна трета победа срещу Оклахома Сити със 113-96.

Пореден отличен мач за тима от Солт Лейк Сити направи новобранецът Донован Мичъл, който вкара 33 точки. Още 20 точки за победителите добави австралиецът Джо Ингълс, а Руди Гобер вкара 16 и взе 10 борби.

За Оклахома Пол Джордж бе най-резултатен с 32 точки, Ръсел Уестбрук вкара 23 и взе 14 борби, а Кармело Антъни се отчете с 11 точки.