Балкан извоюва третото място в редовния сезон

(сн. LAP.bg)
24-04-2018 20:19 | Мария Маринова

Балкан завърши на третото място в редовния сезон на мъжкото баскетболно първенство. В последния мач преди плейофите тимът победи Рилски спортист с 92-80 в оспорван и драматичен мач, изигран в „Арена Ботевград“.

Тимът на Небойша Видич е с 42 точки, колкото имат и Левски Лукойл и Академик Бултекс 99. При тройната въртележка Балкан остава последен заради това, че не получи точки при служебната загуба срещу пловдивчани. Отборът от Самоков завършва с 40 точки.

На четвъртфиналите Рилски спортист ще се изправи срещу петия Берое, докато Балкан ще има за съперник шестия Академик София.

Домакините започнаха ударно срещата и поведоха с 13-2. ДиВон Уошингтън вдигна на крака феновете в залата след зверска забивка, която принуди Людмил Хаджисотиров да вземе прекъсване. То даде резултат и след това отборът му намали част от изоставането си, а след тройка на Бозов в последните секунди на частта авансът на Балкан бе стопен на 2 точки. След паузата „зелените“ отново дръпнаха с 11 точки, но на почивката съперникът им свали пасива си на 4.

Две тройки на Калахан и Уошингтън отново изведоха Балкан напред с двуцифрена разлика след паузата. Последваха оспорвани минути, като на няколко пъти Рилски спортист бе близо до обрат, но преди последната част тимът на Небойша Видич водеше със 71-63. Драмата продължи и в заключителната четвърт, като двата тима се движеха много близо в резултата. Балкан обаче удържа аванса си и след силни финални минути спечели мача.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резутатен с 18 точки бе Игор Кесар, а по 15 нанизаха Брандън Фортънбъри и ДиВон Уошингтън (8 борби).

За Рилецо 21 точки и 5 борби записа Травис Тейлър, 19 вкара Златин Георгиев, а с 14 точки, 6 борби и 4 асистенции се отчете Йордан Бозов.