Шест поред и второ място за Академик Бултекс 99

(сн. LAP.bg)
24-04-2018 20:23 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 завърши втори в редовния сезон на мъжкото първенство на България. Това стана факт след победа като домакин с 82-70 срещу Берое в последния 27-и кръг от редовния сезон. Това е шеста поредна победа за пловдивчани, а в първия кръг от плейофите те ще се изправят срещу седмия в класирането Ямбол. Старозагорци пък завършват пети, а техен съперник в елиминациите ще бъде четвъртият Рилски спортист.

Домакините започнаха мача много силно и след като ограничиха доста съперника си успяха да реализират доста атаки, за да поведат с 28-13. Академик запази стабилна разлика до почивката след равностойна втора десетка, а много резултатна, но отново равностойна трета част запази статуквото. Берое спечели последната четвърт с минимална разлика, но това нямаше как да повлияе на изхода на мача.

Дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби направи Димитър Димитров, а по 14 точки за победителите вкараха Мартин Дурчев (6 асистенции), Никола Маравич (12 борби) и Айзея Юмипиг.

За Берое Александър Янев вкара 17 точки, с 16 се включи Филип Виденов, а с 11 и 6 борби завърши Тихомир Желев.