Оклахома се спаси от елиминация, Хюстън се класира

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
26-04-2018 11:05 | BGbasket.com

Оклахома Сити навакса пасив от 25 точки в началото на второто полувреме, за да победи Юта със 107-99 и да се спаси от елиминация.

Така Ръсел Уестбрук и компания намалиха изоставането си в серията на 2-3 победи.

Уестбрук приключи с 45 точки, 15 борби и 7 асистенции, а съотборникът му Пол Джордж наниза още 34 точки в коша на Юта.

За Юта Джей Краудър отбеляза 27 точки, докато новобранецът Донован Мичъл добави 23.

Шестият мач от серията в петък, а срещата ще се играе в Солт Лейк Сити, където Юта може да я приключи.

Във втория кръг на плейофите вече е отборът на Хюстън, който ще очаква победителя от серията между Оклахома и Юта.

"Ракетите" победиха за четвърти път Минесота, този път със 122-104 и спечелиха серията си с 4-1.

Ключова за изхода на мача се оказа третата четвърт, която бе спечелена от Хюстън с 30-15. До почивката, домакините изоставаха с 4 точки в резултата, но точно третата част им позволи да поемат контрол над мача.

Клинт Капела бе най-полезен за победителите с 26 точки и 15 борби. Джеймс Хардън се отличи с 24 точки и 12 асистенции, а Ерик Гордън вкара още 19 точки.

Карл-Антъни Таунс завърши с най-много точки за гостите - 23, а ветеранът Джамал Крауфорд отбеляза още 20. Звездата на Минесота Джими Бътлър приключи срещата с едва 8 точки.

Шампионът от редовния сезон в Източната конференция Торонто поведе с 3-2 победи в серията с Вашингтон, след като в мач номер 5 се наложи като домакин със 108-98.

Двубоят в канадския град бе много равностоен, като двата тима непрекъснато разменяха водачеството почки до края.

При резултат 94-93 в полза на домакините обаче Торонто успя да направи серия от 12-0, като първите 7 точки бяха дело на Делон Райт.

Райт завърши срещата с 18 точки, като бе втори по резултатност за домакините след ДеМар ДеРоузън, който отбеляза 32 точки. За Вашингтон Джон Уол реализира 26 точки, а с 20 приключи Брадли Бийл.