Без грижи, Балкан е първият полуфиналист

(сн. LAP.bg)
30-04-2018 19:50 | BGbasket.com

Балкан стана първият полуфиналист в мъжкото баскетболно първенство, след като отстрани Академик София с 2-0 победи.

Ботевградчани се наложиха и като гост във втората среща, с 98-68 и ще почиват спокойно в очакване на съперника си измежду Академик Бултекс 99 и Ямбол, които ще играят решаващ трети мач в Пловдив на 2 май.

Павел Иванов получи почивка в тима на Балкан, но Академик бе без титулярния си гард Лъчезар Димитров, който заради травма игра малко и в първата среща.

Академик имаше преднина в първите пет минути, но след това Балкан набързо взе инициативата и започна да трупа аванс на сметката си. Атаката на домакините минаваше изцяло през Йордан Минчев през първото полувреме и за 17 минути той записа 21 точки от общо 31 за Академик до почивката.

С балансирана и спокойна, дори лежерна игра, Балкан водеше със 17 след първите две части. В средата на тетата четвърт разликата стигна и мина вече 20, откъдето нещата се движеха вече без особено напрежение.

В играта на Академик отсъстваше както тонус, така и организация, докато методично Балкан се придвижваше към целта си.

В края на двубоя ботевградчани вече се откъснаха с над 30 точки, за да приключат подобаващо четвъртфиналите.

Така Балкан премина леко първия етап от плейофите, а за младия тим на Академик този труден сезон приключи.

Шестима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив, като Дивон Уошингтън с 20 бе най-резултатен.

Йордан Минчев завърши с 26 точки и 8 борби, но само пет от тези точки дойдоха през второто полувреме. Красимир Димитров и Костадин Лазаров добавиха по 10 за Академик.