Ямбол прегази Академик Бултекс 99 и прати серията в трети мач

(сн. LAP.bg)
30-04-2018 19:58 | BGbasket.com

Ямбол и Академик Бултекс 99 ще играят трети мач в четвъртфиналната серия от мъжкия шампионат. Това стана факт, след като днес ямболии изиграха страхотен мач у дома в зала „Диана“ и победиха втория в класирането на редовния сезон с резултат 97-79. Баскетболистите на Иван Чолаков контролираха целия мач и изравниха серията на 1-1 победи. Решителната трета среща ще се играе на 2-ри май (сряда) в Пловдив.

Пловдивските баскетболисти ще играят с голямо напрежение след два дни, тъй като сегашната история навява спомени за миналия сезон, когато те отново завършиха втори в редовния сезон, след което спечелиха първия мач срещу тогавашния седми Черно море Тича, но загубиха следващото си гостуване и решителното за серията домакинство.

Ямбол започна мача силно и беше напред през цялата първа четвърт. Малко преди края й гостите изравниха резултата за 18-18, но ямболии я завършиха със серия от 7-0. Те продължиха да контролират играта и в средата на втората десетка направиха разликата двуцифрена. Отлични минути в края на полувремето изведоха Ямбол далеч напред при 48-32. Пловдивчани успяха да намалят изоставането си до 9 точки след почивката, но ямболии продължаваха да играят стабилно и си възстановиха комфортен аванс след 30 минути игра за 66-53. Баскетболистите на Иван Чолаков продължиха да доминират и пет минути преди края се откъснаха с цели 20 точки напред, осигурявайки си победата в мача.

Брайкъс Перин записа 29 точки и подаде 7 асистенции за победителите, 25 отбеляза Станислав Говедаров, а с 22 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Алан Арнет.

За ямболии 18 точки и 6 асистенции регистрира Мартин Дурчев, а единственият му съотборник с двуцифрен актив беше Васил Бачев, който вкара 11.