Балкан удари Академик и е на победа от финал

(сн. LAP.bg)
11-05-2018 20:27 | BGbasket.com

Балкан е на победа от трети финал за последните четири сезона в мъжкия шампионат на България. Като домакин тимът победи Академик Бултекс 99 в „Арена Ботевград“ с резултат 97-74 в мач №3 от полуфиналната серия между отборите. Ботевградчани водиха през целия мач и напълно заслужено поведоха с 2-1 победи в серията. Четвъртият сблъсък между отборите е в неделя, като той може да се окаже последен в серията при победа на Балкан, който отново ще бъде домакин. Успех на Академик пък ще доведе до пети решителен мач в Пловдив.

Домакините започнаха с отлична серия от 15-4, но пловдивчани бързо вдигнаха успеваемостта си в нападение и успяха да се приближат на пет точки от съперника при 23-25 след една четвърт. До средата на втория период балканци отново успяха да се откъснат напред и да направят разликата двуцифрена, а на почивката имаха комфортен аванс при 54-41.

Серия от 9-0 малко след началото на второто полувреме бързо върна Академик в мача при разлика от три точки. Въпреки това до края на третата десетка не само не се стигна до обрат, но Балкан увеличи преднината си на цели 15 точки за 73-58. През последната десетка разликата скочи над 20 точки, а Балкан спокойно доигра мача.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив. 18 точки отбеляза Венцислав Петков (4 тройки), 16 плюс 8 борби добави Игор Кесар, а 15 отбеляза Павел Иванов.

За Академик 17 точки регистрира Васил Бачев, 12 плюс 12 борби добави Никола Маравич, а 11 – Александър Груев.