Барселона взе третото място в редовния сезон, Везенков не влезе

20-05-2018 00:56 | BGbasket.com

Барселона си осигури третото място в редовния сезон на испанското първенство. В предпоследния кръг тимът на Александър Везенков победи Валенсия като гост със 71:70, но българинът не влезе в игра, въпреки че това бе неговият мач №100 в Лига Ендеса.

До днес Барселона и Валенсия имаха еднакъв актив, а независимо какво ще се случи в последния кръг, каталунците ще завършат трети. В последния си мач преди плейофите те ще срещнат Сарагоса.

Отборите изиграха много оспорван мач, като си размениха по една четвърт във всяко от полувремената, а мачът остана да се реши в последните секунди. При равен резултат 70:70 Тома Йортел вкара един от два наказателни удара при по-малко от 30 секунди до края и изведе Барса с точка напред, а Боян Дублевич пропусна за съперника и така мачът завърши.

Йортел завърши с 15 точки за победителите, а 14 добави Петери Копонен.

За Валенсия с по 11 точки се отчетоха Уил Томас и Алберто Абалде.

Тагове: Александър Везенков, барселона