Лиетувос Ритас триумфира в младежката Евролига

(сн. BGbasket.com)
20-05-2018 13:11 | BGbasket.com

Лиетувос Ритас спечели младежката Евролига до 18 години, след успех със 76:71 на финала срещу италианския Стелаадзура Рома.

Лиетувос Ритас имаше предимство от началото, като разпределяше тежестта между играчите и доста от тях успяха да се разпишат до почивката. Тя дойде при 7 аванс за литовците, 38:31.

Силната защита и още по-доброто нападение в началото на второто полувреме увеличи разликата до 13 точки. С най-силното си оръжие - стрелбата от тройката - Стелаадзура се върна в мача и в началото на последната четвърт скъси само до 4 изоставането си.

Три минути преди финала на срещата б водеше само с 2 точки, което направи края много вълнуващ.

Точно 83 секунди преди сирената италианците изравниха до 69:69. Дейвидас Сирвидис вкара страхотна тройка за литовците с 36 секунди на часовника, което на практика реши всичко в тяхна полза. Крайното 76:71 бе оформено от наказателната линия.

Марек Блажевич записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, а с 11 точки се включи Домантас ВилисЗа италианците Лука Конти записа 22 точки и 6 борби.