Шампионите поведоха в серията срещу Хюстън

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
21-05-2018 09:37 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс поведе с 2-1 победи във финалната серия срещу Хюстън в западната конференция на НБА. Шампионите се наложиха над своя съперник у дома с убедителното 126:85.

Началото на мача бе равностойно, но в края на първата част Уориърс взе инициативата и до края не изпусна аванса си.

Най-резултатен за победителите бе Стеф Къри с 35 точки. Той отбеляза пет тройки, а 26 от точките си вкара през второто полувреме. Кевин Дюрант отбеляза 25, с 13 е Клей Томпсън, 11 има Куин Кук. По 10 добавиха Дреймонд Грийн (плюс 17 борби) и Андре Игудала.

За Хюстън Джеймс Хардън завърши с 20 точки и 9 асистенции. Крис Пол е с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби, Клинт Н`Думба Капела също отбеляза 13. Ерик Гордън се отчете с 11.