Костов изведе Работнички до победа в първия мач от финалите

(сн. basketball.mk)
21-05-2018 12:31 | BGbasket.com

Чавдар Костов и Работнички започнаха с победа серията за титлата в македонското първенство. Тимът на българина надви МЗТ Скопие в първия мач у дома с 86:77.

Двубоят бе много равностоен, а успехът за Работнички дойде след силна последна четвърт. Костов имаше основен принос за победата. Той стана най-резултатният играч за своя отбор, отбелязвайки 21 точки за 33 минути игра. Националът записа на сметката си още 5 борби и 4 асистенции.

Работнички обаче понесе тежък удар в този двубой. Около две минути преди почивката капитанът на тима Димитър Мираковски се контузи и трябваше да напусне принудително игрището.

Финалната серия не преминава и без скандали. Преди мача Работнички взе решение да не допуска фенове на гостите в „Градски парк“, за да не се стигне до инциденти като на предишната среща между двата тима. От своя страна МЗТ заплаши, че няма да играе, ако всички условия за безопасност на баскетболистите и треньорския щаб не бъдат осигурени.

Следващият мач от серията е на 23 май, като домакин е МЗТ.

Тагове: Чавдар Костов, Работнички