Бостън взе третото си домакинство, поведе с 3-2

(сн. Gulliver/Getty Images)
24-05-2018 09:48 | BGbasket.com

Бостън Селтикс е на победа от финал в НБА. В мач №5 от финала на източната конференция тимът победи Кливланд Кавалиърс като домакин с резултат 96:83 и поведе с общо 3-2 победи в серията. Това означава, че следващият мач, който ще се играе в Кливланд, може да бъде последен. При победа на Кавалерите в него ще се стигне до решителен седми, който отново ще бъде в Бостън.

Страхотно начало на домакините ги изстреля напред в резултата и след една четвърт те вече имаха двуцифрена преднина. Те успяха да я задържат до почивката, а след като контролираха играта и през третия период започнаха последния с 16 точки напред. До края те останаха напред и не изпуснаха домакинското си предимство.

Джейсън Тейтъм записа 24 точки и 7 борби за победителите, 17 вкара Джейлън Браун, а 15 плюс 12 борби регистрира Ал Хорфърд.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс регистрира 26 точки, 10 борби и 5 асистенции, а 14 плюс 7 борби добави Кевин Лав.