И финалът на запад стигна до седми мач след разгром на Уориърс

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
27-05-2018 09:30 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс оцеля във финалната серия от западната конференция на НБА и след разгромна победа като домакин на Хюстън Рокетс със 115:86 я прати в седми решителен мач.

В последното си домакинство от серията Воините изиграха смазващо второ полувреме, а за Ракетите не игра контузената суперзвезда Крис Пол.

Мач №7 ще бъде в Хюстън в нощта на понеделник срещу вторник българско време.

Въпреки липсата на Пол Хюстън изигра страхотна първа четвърт, в която вкара 39 точки и поведе със 17. Силна втора част за домакините обаче намали изоставането им на 10, а след почивката те започнаха да бележат много и почти не допускаха точки в коша си. За цялото второ полувреме Рокетс имаха с 14 точки по-малко само от първата четвърт.

Клей Томпсън наказа съперника със стрелба 9/14 от тройката и общо 35 точки, Стеф Къри показа на какво е способен с 29 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Кевин Дюрант добави 23 точки и 7 борби за победата.

За Хюстън Джеймс Хардън наниза 32 точки и добави 9 асистенции и 7 борби, 19 точки добави Ерик Гордън, а 14 – Тревър Ариса.