Още едно мега-представяне на ЛеБрон и Кливланд на финал (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
28-05-2018 08:00 | BGbasket.com

ЛеБрон Джеймс го направи отново. Суперзвездата на НБА класира собственоръчно Кливланд Кавалиърс на финал, след 35 точки, 15 борби и 9 асистенции в решителния Мач №7 в серията срещу Бостън Селтикс.

На терена на Бостън, Кливланд се наложи с 87:79, след като домакините се сринаха в последните ключови три минути.

В отсъствието на Кевин Лав, получил сътресение в шестия двубой, на помощ на ЛеБрон се притече Джеф Грийн, с 19 точки и 8 борби. Джеймс остана на терена през всичките 48 минути от мача.

Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки за Бостън, 14 точки и 12 борби добави Маркъс Морис, но Тери Розиър се загуби в битката.

Бостън имаше преднина от 12 точки в един момент, но Кливланд не се отказа, навакса и в края на третата четвърт поведе с малко.

Четвъртата част бе вълнуваща, но серия от 15-2 за гостите реши нещата. Бостън направи и пропусна много прибързани атаки, а когато с минута до сирената поведе с 10, всичко бе приключило.

Това е четвърти пореден финал за Кавс, като само четири отбора преди това са успявали да сторят нещо подобно. За самия ЛеБрон това ще е осмо поредно участие в серията за титлата, и общо 9-и финал.