Дюрант доближи Уориърс на победа от нова титла (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
07-06-2018 09:17 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс е на победа от защитата на титлата си в Националната баскетболна асоциация. Баскетболистите на Стив Кър поведоха с 3-0 на Кливланд, след като спечелиха третия мач като гост със 110:102. Следващият двубой е в събота рано сутрин българско време, а при успех „воините“ ще спечелят трофея.

Кевин Дюрант имаше основен принос за успеха. Той изигра много силен мач и завърши с 43 точки, 13 борби и 7 асистенции. За Кливланд Леброн Джеймс направи трипъл-дабъл от 33 точки, 10 борби и 11 асистенции, но дори и това не бе достатъчно на отбора му в този мач.

Разликата в полза на „кавалерите“ бе двуцифрена през голяма част от първото полувреме, но на почивката шампионите намалиха изоставането си на 6. След паузата Уориърс направи обрат и поведе с 2 преди последната част. В заключителния период двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, а силни финални минути донесоха успеха на гостите.