Голдън Стейт помете Кливланд и отнесе титлата у дома (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
09-06-2018 06:29 | BGbasket.com

Голдън Стейт спечели титлата в НБА за сезон 2017-18, след като буквално разби Кливланд като гост със 108:85 в Мач №4 от финалната серия.

По този начин Уориърс стана шампион за трети път в последните четири сезона, като го направи повече от убедително с 4-0. За последно преди 11 години отново Кавс загуби без да вземе нито един успех в серията от Финалите, тогава от Сан Антонио.

За Най-полезен играч на Финалите бе избран Кевин Дюрант.

Геройствата на ЛеБрон Джеймс през целия сезон, целите плейофи и първите мачове от серията, приключиха в този последен двубой и лидерът на Кливланд просто нямаше ден.

На противоположния полюс, Стеф Къри бе феноменален, стартира с 20 точки за 20 минути през първото полувреме, като още в първата четвърт Голдън Стейт взе аванс от десетина точки.

Всичко посочи към титлата в третата част, в която Кливланд вкара едва 13 точки и разликата стана огромна. Дори ЛеБрон не вярваше в обрат вече в края и напусна терена 4 минути преди финалната сирена, поздравявайки заслужено съперника и получавайки последни овации от феновете в залата.

Стеф Къри завърши с 37 точки за успеха, Кевин Дюрант добави трипъл-дабъл от 20 точки, 12 борби и 10 асистенции, плюс три чадъра. Клей Томпсън, Андре Игуодала и Дреймонд Грийн също дадоха приноса си за победата.

ЛеБрон Джеймс приключи с 23 точки, седем борби и осем асистенции, Кевин Лав добави 13 точки и 9 борби, но отново приносът на другите им съотборници бе далеч от необходимото.