Поредният разочароващ сезон за Барса приключи, чакаме Везенков

(Снимка: twitter.com/Baskonia)
10-06-2018 22:58 | BGbasket.com

Барселона приключи участието си в плейофите на испанското първенство, след като отпадна на полуфинал от Баскония.

В четвъртата среща Баскония се наложи като гост след продължение с 88:82 и така спечели серията с 3-1.

Отпадането на Барселона поне е добра новина за България и Александър Везенков, който най-после ще може да се прибере за лагера на националния ни отбор.

Баскония води през цялото време, но страхотен рейд в края на редовните 40 минути и ужасна грешка на гостите позволи на Барселона да изравни до 74:74.

В добавените 5 минути обаче отново Баскония диктуваше събитията и заслужено си тръгна като победител.

На финала, където се завръща след 8 години пауза, тимът от Витория ще срещне Реал Мадрид.

Торнике Шенгелия наниза 22 точки, Мат Джанинг добави 14 за победата.