Екшън в Гърция: Атака с коктейл Молотов преди мач от финала

(сн. eurohoops.net)
15-06-2018 13:25 | BGbasket.com

Истински екшън се разигра в Гърция преди четвъртия мач от финалната серия между Олимпиакос и Панатинайкос. Около 40 минути преди началото на двубоя в близост до залата в Атина бе хвърлен коктейл Молотов.

В резултат на атаката бус на телевизията бе опожарен, а трима полицаи пострадаха.

Драми не липсваха и по време на мача. Срещата бе спечелена от Олимпиакос с 92:76, с което тимът изравни финалната серия на 2-2 победи. Решаващият пети мач е в неделя (17 юни).

Джамел Маклийн бе най-резултатен за победителите с 20 точки, колкото има и Майк Джеймс за ПАО.

След двубоя от Панатинайкос изразиха недоволството си от реферите на двубоя и от телевизионните коментатори, тъй като според клуба те са били на страната на Олимпиакос.

Тагове: Олимпиакос, Панатинайкос