Младежите се справиха с Македония в контрола

сн. BGBasket.com
03-07-2018 21:30 | BGbasket.com

Младежкият национален отбор U20 постигна сравнително лесна победа над Македония, с 86:72.

Утре двата тима ще изиграят още една проверка в зала "Универсиада". До старта на Европейското първенство в София остава малко повече от седмица.

Македонците пристигнаха без най-добрия си играч Ненад Димитриевич, но се държаха добре през първото полувреме и предложиха сериозен отпор. Всичко се реши в третата четвърт, когато разликата скочи, а в началото на последната част стигна и 25 точки.

Въпреки че очевидно превъзхождаше като състезатели противника си, българският отбор все още има доста какво да желае от играта си.

Най-резултатен с 15 точки за България стана Иван Алипиев, 13 добави Ивайло Тонев, а 12 - Мартин Коцев, като минутите отново бяха разделени между всички играчи.

Тагове: България (20), Евробаскет 2018 за младежи U20