Португалия би младежите за отрезвяване преди Европейското

сн. BGBasket.com
09-07-2018 19:54 | Мария Мицова

България U20 отстъпи на Португалия с 47:54 в последната си контролна среща преди Европейското първенство за младежи, което започва след четири дни в София.

Двубоят се игра в новата мултифункционална зала към училище "Сейнт Джордж" (St.George International School) в столицата. Съоръжението пък премина отлично първия си тест, преди да приеме срещи от Евробаскет за младежи.

След неособено атрактиво и резултатно първо полувреме и много пропуснати атаки, българските младежи водеха на почивката с 30:27.

Третата част бе пълна катастрофа, като в първите няколко минути от полувремето имаше отбелязана една-единствена точка, а за 10 минути двата тима си вкараха общо 16 точки, само шест от тях за България - 36:37.

Последната не премина много по-успешно и въпреки желанието и опитите, Португалия взе превес във финалните минути особено в подкошието.

Йордан Минчев завърши със 17 точки и 9 борби, Иван Алипиев добави 10. Целият отбор обаче бе с много слаби проценти на стрелба.

Тагове: България (20), Евробаскет 2018 за младежи U20