Жените U20 надвиха Турция за трето място в групата си

(Снимка: FIBA.com)
12-07-2018 19:15 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени U20 победи Турция с 54:52 в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство, дивизия В в Румъния. Тимът ни удържа трудната победа в края, която е трета за него, а той има и две загуби и завършва на трето място в група В.

Така момичетата на Таня Гатева ще играят за 5/8 място в крайното класиране. Следващият съперник на тима ни ще бъде четвъртият отбор в група А – загубилият от мача ИзраелУкрайна по-късно тази вечер. Мачът ще бъде в събота след утрешния ден почивка. При победа в него българките ще играят за 5/6 място, а при загуба – за 7/8.

Отборите изиграха по една силна част през първото полувреме, след което националките ни имаха аванс от четири точки. Туркините обаче успяха да го стопят през третия период, за да поведат с минимална разлика след него – 43:42. Турция имаше минимален аванс през първите минути на заключителната част, но при оставащи четири българките обърнаха и останаха напред до края. Те поведоха с пет точки, но разликата падна само до две след три спорни отсъждания срещу тях в рамките на последната минута. Въпреки всичко България удържа победата в последните секунди.

Петя Бояджиева наниза 19 точки за победителките, 8 добави Виктория Иванова, а 7 – Гергана Иванова. За Турция Илайда Гюнер регистрира 27 точки и 9 борби.