България не успя да се опре на Словения на старта на Евробаскет U20

(Снимка: LAP.bg)
13-07-2018 20:03 | BGbasket.com

Българският национален отбор за младежи U20 не успя да изненада фаворита Словения в първия си мач от Европейското първенство в София, и отстъпи с 52:73.

Словения взе преднина от самото начало и я поддържаше до последно, като проблемите на България в нападение си проличаха бързо. Въпреки всичкото старание в защитен план, неспособността им да вкарат кош нямаше как да не се отрази и на резултата.

Словенците поддържаха стабилна преднина, но в началото на втората част с много мъки националите ни свалиха изоставането си до 6 точки. Тогава обаче серия от 9-0 за гостите пак им даде повече от добро самочувствие на почивката, която дойде при 24:37.

Още в началото на второто полувреме Йордан Минчев направи четвъртото си лично нарушение и трябваше да седне на пейката, като играта му и без това не спореше изобщо.

Словенците вкараха огромен брой тройки през ръка и генерално вложиха много агресия и в нападение, и в защита, за да си заслужат успеха.

В последната четвърт разликата мина 20 точки, най-вече отново заради неспособността да завършим смислено атаките си.

Иван Алипиев и Мирослав Васов завършиха с по 12 точки, Минчев добави 9 плюс 10 борби.

В първия мач от нашата група В Естония победи Словакия със 73:71. В последната среща за деня от групата играят Молдова и Албания.

В събота отново от 18.15 часа България играе с Албания в зала „Универсиада“.