Младежите отидоха за 7-8 място след загуба от Чехия

(Снимки: FIBA.com)
21-07-2018 17:40 | BGbasket.com

Младежкият национален отбор U20 регистрира третата си загуба на Европейското първенство в София, след 53:60 срещу Чехия.

Така тимът ни ще играе за 7-8 място в последния ден от надпреварата, срещу Белгия от 13.45 часа в неделя.

Поредният тежък мач за нашите момчета в нападение не им остави много възможности да се разгърнат срещу един от по-слабите противници в Топ 8.

Чехите стартираха мощно със серия от 13-0, но в края на първата част наша поредица от 10-0 скъси изоставането до пет точки.

Серията продължи и в началото на втората четвърт, но бе последвана от нов срив за нашето нападение, само 10 реализирани точки за частта и 10 аванс за чехите на почивката.

В третата част България задържа чехите повече от пет минути без кош от игра и съкрати пак изоставането си само до четири точки, а след 30 минути игра резултатът бе 40:45.

В средата на финалната четвърт при две точки разлика, Чехия реализира две поредни тройки през ръка, за да дръпне отново в резултата.

Отново с много мъки, се доближихме на 5 точки от противника, само за да не успеем да реализираме в продължение на двете заключителни минути от двубоя, и с това да оставим победата за чехите.

С 18 точки и 7 борби за България завърши Йордан Минчев, 11 добави Иван Алипиев.