Сърбия защити титлата си U18 във финал-трилър в дивизия А

(сн. fiba.com)
06-08-2018 10:07 | BGbasket.com

Сърбия за втора поредна година е европейски шампион за юноши U18. Тимът победи Латвия с 99:90 в изключително интересен финал, който ще се помни дълго. Това е общо четвърто злато за сърбите в тази възраст след 2007, 2009 и 2017 година.

Лидерът на Сърбия Марко Пецарски, който бе избран за MVP на турнира, заедно с Филип Петрусев и Зоран Паунович нямаше как да бъдат спрени от латвийците. Въпреки това Латвия се противопостави по страхотен начин, за да направи мача наистина интересен.

Сърбия започна силно с 13 точки аванс през първата част, който бе увеличен до 18 на почивката. С тройки обаче домакините на шампионата се върнаха и се бориха до края, въпреки че в нито един момент не поведоха.

Пецарски записа 34 точки и13 борби за победителите, а Петрусев добави 29 точки  8 борби. Паунович регистрира 17 точки, 7 борби и 4 асистенции. Артурс Загарс записа 26 точки и 11 борби за Латвия, а Валтерс Веверис добави 20 точки.

В мача за третото място Франция се наложи над Русия със 79:70.