Франция разби Гърция преди гостуването на България

(Снимка: twitter.com)
09-09-2018 21:44 | BGbasket.com

Франция победи с 84:68 (22:14, 38:31, 65:51, 84:68) Гърция в последна проверка преди гостуването на България в първи мач от втората фаза на световните квалификации.

На 12 септември французите пристигат в София, а двубоят е на 13-и в Ботевград.

Първото полувреме срещу Гърция бе сравнително равностойно, като Франция си водеше уверено през цялото време, но не успя да се откъсне. Второто полувреме обаче бе категорично за домакините, като въпреки доста хаотичната игра в нападение, те успяха да дръпне с 14 точки след третата част. Доминацията продължи и в последната четвърт, за да завърши всичко с повече от убедителна победа.

Никола Батум вкара 13 точки и добави 12 асистенции. 13 точки добави и Ед Джаксън, по 10 отбелязаха Матиас Лесор и Шарл Каюди. Йоргос Папаянис бе най-резултатен с 13 за Гърция, Костас Слукас вкара 12.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Гърците бяха без Янис Борусис и Танасис Андетокумбо, оставени да почиват.

Преди мача Франция показа на феновете отборите си за младежи U17 и U18, спечелили съответно сребро от Световното първенство и бронз от Европейското първенство това лято.

Тагове: Световно първенство 2019, Франция, България