Рилецо се справи с Блокотехна в поредна проверка

(Снимка: rilskibasket.com)
11-09-2018 22:06 | rilskibasket.com | BGbasket.com

Рилски спортист победи македноския Блокотехна с 87:76 в първата от две контролни срещи, които ще изиграят двата тима.

Самоковци отстъпваха в резултата единствено в първите минути на мача, след което с добра игра в защита обърнаха събитията на терена в своя полза и след 20 минути игра водеха с 43:27.

След почивката концентрацията в лагера на домакините спадна и гостите от Блокотехна намалиха изоставането си до само 6 точки - 61:56.

В последната четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров се посъбудиха и след няколко отлични атаки дръпнаха отново в резултата, а двубоят приключи при 87:76.

Рилски спортист: Осман Баро 8 точки, Дерек Райт  9 точки, Джейлън Дженкинс 9 точки, Златин Георгиев 11 точки, Йордан Бозов 8 точки, Артър Едуардс 9 точки, Мирослав Васов 7 точки, Мартин Маринов 11 точки, Димитър Маринчешки 4 точки, Антъни Гуджино 11 точки.

Тагове: Рилски спортист, ФИБА Къп