Изненада: Левски поема към Финландия за втори кръг

(Снимка: FIBA.com)
22-09-2018 21:16 | BGbasket.com

Изненадващ ще бъде съперникът на Левски Лукойл за втория квалификационен кръг за групите на Шампионската лига.

Карху Каухайоки от Финландия отстрани румънския Орадя и ще играе срещу "сините" следващата седмица.

Карху победи в първата среща на свой терен с три точки разлика, но и във втората в Румъния се наложи над смятания за фаворит Орадя с 80:74.

Така финландците пристигат в София на 25 септември за двубой от 19:00 часа, и приемат Левски на реванша в Каухайоки на 28 септември.

Мачът в Орадя бе равностоен, премина през много обрати, а в един момент от второто полувреме изглежаше, че домакините взимат превес, с аванс от 10-12 точки. Серия от 10-0 на Карху на старта на последната част обаче обърна всичко наопаки и доведе нещата до успех за финландците.

Те спечелиха убедително борбата под коша, най-вече в нападение, повечето от тях отборни. 24 точки наниза Абиф Казембе, Дърел Съмърс добави 19, а Майкъл Моузер - 12.

Тагове: Левски Лукойл, Шампионска лига