Балкан излъга Академик Бултекс 99 в луд мач

06-10-2018 20:22 | BGbasket.com

Балкан победи с 86:85 (17:31, 23:31, 23:13, 23:10) Академик Бултекс 99 в първия кръг от новия сезон в НБЛ.

Срещата в зала "Колодрума" в Пловдив започна изключително силно за домакините, които успяха да дръпнат с 21-7 след по-малко от 7 минути игра. Последва опит за връщане в играта на баскетболистите от Ботвград и в крайна сметка те се оттеглиха с пасив от 22 точки (40-62) на почивката. В третата част Балкан изглеждаше преобразен. Силна серия от 10-1 за 3 минути върна отбора в играта и намали разликата до 13 точки (50-63). Разликата започна да се топи постепенно, а 4:40 минути преди края на срещата тя беше само 2 точки в полза на Академик Бултекс 99 (77-75). Балкан успя да изуми всички, след като 1:50 минути преди края на срещата успя да поведе за първи път (84-83) след кош на Микейл Хопкинс. Въпреки, че домакините не се отказаха, те не успяха да спрат устрема на съперника си.

Герой за Балкан в тази среща беше Микейл Хопкинс, който завърши с изумителните 38 точки и 14 борби, Брандън Браун добави 16 точки, а Венцислав Петков се разписа с 15 точки.

За Академик Бултекс 99 Дейшон Найт реализира 30 точки, а Васил Бачев наниза 25 точки.