Ямбол обърна Черно море за победа №1 през новия сезон

Снимка: facebook.com/NBLBulgaria
03-11-2018 20:02 | BGbasket.com

Ямбол победи с 90:79 (16:27, 32:23, 21:9, 21:20) Черно море Тича в мач от петия кръг от НБЛ пред собствената си публика в зала "Диана". Това е първи успех за Ямбол и пета загуба за варненския тим от началото на сезона в мъжкото баскетболно първенство.

Гостите от Варна започнаха ударно срещата, като поведоха с 14:1. След 04:32 мин. игра на терена за Ямбол се появи Никола Джурич, който раздвижи играта на своите. Въпреки това домакините не успяха да наваксат големия си пасив. Втората част започна по-добре за тях, като след няколко добри изяви на Ивко Ивков още в началото и забивка на Огъстин Окосун разликата беше стопена до 1 точка (34:35). Все пак варненци се оттеглиха с аванс от 2 точки на почивката (50:48).

След паузата играчите на Иван Чолаков изглеждаха преобразени. Те диктуваха темпото на игрището от началото и завършиха частта с преднина от 10 точки (69:59). "Моряците" продължаваха с опитите да се върнат в срещата, а кош на Цветомир Куртев намали разликата до 5 точки (64:69). След това Черно море загуби ритъма си и позволи на съперника да се откъсне със 17 точки (81:64), а до нов обрат в срещата не се стигна.

За Ямбол Айзея Уилямс завърши с 26 точки, а по 13 добавиха Никола Джурич и Огъстин Окосун.

За Черно море Тича Георги Боянов се отличи с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 борби, а Цветомир Куртев наниза 18.