Балкан си върна положителния баланс с победа в Плевен

(сн. LAP.bg)
03-11-2018 19:58 | BGbasket.com

Балкан победи Спартак Плевен като гост с резултат 93:72 в зала „Балканстрой“ в Плевен. Отборите се срещнаха в мач от петия кръг от редовния сезон на НБЛ, а ботевградчани поведоха още в началото и водиха през цялото време. Така те си върнаха положителния баланс победи-загуби и вече са с 3-2, докато плевенчани са с 2-2, след като не успяха да запишат трети пореден успех днес. В следващия кръг Балкан ще търси нова победа като домакин на Ямбол, а Спартак ще има трудната задача да бъде гост на Берое в Стара Загора.

Гостите започнаха мача с отлична серия от 15-4, установявайки контрол през първата четвърт, която завърши при 26:17. Спартак обаче не позволи откъсване на съперника, а успя да стопи част от дефицита си, след което стигна до равенство при 36:36 малко преди почивката. Така след едно полувреме Балкан имаше минимален аванс при 41:38.

Ботевградчани изиграха отлична трета четвърт, в която ограничиха доста съперника си  нападение и това им позволи отново да се откъснат напред за 65:50 след нея. Равностойни последни десет минути запазиха стабилния аванс на гостите, които изведоха мача до победа.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 15 точки плюс 12 борби беше Александър Гаврилович, 13 вкара Венцислав Петков, а 12 записа Брандън Браун.

За Спартак с 28 точки (5 тройки) и 6 борби се отчете Константин Коев, а 12 плюс 4 асистенции добави Николай Маринов.