Славия с победа в Стара Загора за две поред

(сн: BGbasket.com)
03-11-2018 20:23 | BGbasket.com

Славия записа втора поредна победа в женската А група, след като се наложи над Локомотив Стара Загора като гост с резултат 83:73 в мач от четвъртия кръг на редовния сезон. Отборите изиграха интересен мач, решен в последните две минути, в които гостите показаха стабилна игра. До момента Славия е с актив 2-2 и е на четвърто място в класирането, а Локомотив е с 1-3 заедно с още три отбора. В следващия кръг столичанки ще приемат НСА, а днешният им съперник ще се изправи срещу Берое в дербито на Стара Загора.

Цялото първо полувреме премина кош за кош, с много обрати и оспорвана игра. Логично след него разликата беше малка – 34:31 в полза на домакините. Въпреки че Локомотив остана напред през цялата трета част, темпото се запази и славистките останаха плътно зад съперника си. Техният момент дойте в края на мача, след като направиха отлично нападение през последните десет минути и вкараха 28 точки в тях. Славия стигна до успеха със серия от 9:0 в последните 95 секунди от мача.

Ивана Николова отбеляза 24 точки за победителките, а 22 плюс по 5 борби, асистенции и отнети топки добави Вероника Джикова.

За Локомотив най-резултатни с по 20 точки бяха Милена Томова (18 борби, 6 отнети топки) и Виктория Иванова (5 борби).