Черноморец изпусна солиден аванс и загуби във Варна

Снимка: BGbasket.com
04-11-2018 19:12 | BGbasket.com

ИУ победи с 81:78 (13:19, 15:20, 26:20, 27:19) Черноморец в мач от третия кръг на А група на Изток.

Срещата в залата на "Икономическия университет" във Варна започна оспорвано, като гостите имаха леко предимство след първите десет минути (19:13). След точно попадение от далечно разстояние на Димитър Илиев, домакините успяха да стопят пасива си до 2 точки (23:25) 06:40 мин. преди почивката. Въпреки това до края на времето отново се отдалечиха от съперника си в резултата (28:39).

След паузата нещата на паркета изглеждаха същите, но две минути преди края на частта варненци започнаха да набират инерция и да се връщат в мача. Баскетболистите на Черноморец пък изпуснаха аванс от 16 точки (48:31), за да се стигне до изравняване в четвъртата част (69:69) и дори повеждане на ИУ, след кош на Цветомир Куртев.

В последните три минути драмата на игрището беше пълна. Варненци поведоха с четири точки (73:69), последва гонене в резултата, а тройка на Роберт Георгиев 45 секунди преди края даде преднина от точка на Черноморец (78:77). Отново Цветомир Куртев имаше главна роля и върна точката преднина на своя тим (79:78), а след това бургазлии не успяха да се възползват от шансовете си.

За ИУ Цветомир Куртев завърши с 27 точки, Мартин Коцев записа дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби.

За Черноморец Роберт Георгиев вкара 27 точки.