Академик София отказа Атлетик в западното дерби

(сн: BGbasket.com)
04-11-2018 18:40 | BGbasket.com

Академик София-2 спечели дербито на Западната А група, след 79:69 срещу Атлетик София.

В спортния комплекс в Правец Академик поддържаше преднина почти през целия двубой, но не стигна лесно до успеха.

След като игра с температура в двубоя на Академик София от НБЛ в събота, днес Цветомир Чернокожев получи почивка, но мястото му зае Николай Михайлов. Александър Милов изигра първи минути и в А група - мъже след завръщането си от контузия.

Атлетик включи в състава си за първи път и младия талант на ЦСКА Емилиян Грудов, но разчиташе предимно на опитните си състезатели в дербито.

Двата отбора направиха очаквано интересен и завързан мач, като Академик имаше лека преднина в първия четвърт час, но след това Атлетик направи обрат, за да завърже интригата. Серия от 12:0 и четири минути без кош за гостите дадоха най-голямата преднина на Академик в края на полувремето - осем точки, а почивката дойде при 42:36.

В третата част Академик поддържаше малък аванс, а в края ѝ успя да направи разликата двуцифрена, стигайки в един момент до 11 точки.

Атлетик направи твърде много пропуски, за да гони обрат в последната четвърт, когато домакините водеха вече сравнително комфортно с десетина точки.

Андрей Иванов бе най-резултатен за победата с 18 точки и 11 борби, Костадин Лазаров добави 14 точки, Александър Милов се отличи с 13 плюс 14 борби, а Николай Михайлов също реализира 12 точки.

За Атлетик Тодор Захариев вкара 20, Денис Петков - 15, а Кристиян Георгиев добави 11. Кръстан Кръстанов приключи с 10 точки и 15 борби.