Олимпиакос и Везенков във финалната четворка за Купата на Гърция

Снимка: fosonline.gr
04-11-2018 17:43 | BGbasket.com

След разгромна победа с 84:53 (21:12, 23:11, 20:17, 20:13) над Колосос Родос, Олимпиакос с българския национал Александър Везенков се класира на 1/2-финал за Купата на Гърция.

За близо 24 минути на игрището, българското крило се разписа с 13 точки.

Домакините бяха лишени от подкрепата на верните си фенове, които се отправиха към Солун за футболното дерби между Арис и Олимпиакос днес. Въпреки това "червените" не срещнаха затруднения в срещата и диктуваха темпото през цяото време. Разликата набъбваше бързо, като в средата на последните 10 минути тя беше 33 точки (76:44) в полза на Олимпиакос. Това даде възможност на треньора Дейвид Блат да даде малко по-голяма почивка на по-опитните играчи.

Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Янис Тима с 21 точки, а Аксел Тупан и Зак Лъдей добавиха по 11.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос