Чавдар Троян с първи успех в А група след нов мач с над 200 точки

(сн. facebook.com/stefan.genkov)
04-11-2018 19:08 | BGbasket.com

След вчерашното дерби от НБЛ между Левски Лукойл и Берое, още един мач през този уикенд завърши с отбелязани над 200 точки. В изключително оспорван двубой Чавдар Троян победи Шумен у дома със 104:102. Двубоят премина през много обрати, а победителят не бе ясен до последно. Срещата бе белязана и от неприятен инцидент. Носът на Антон Диков бе счупен през втората част, но въпреки това, той игра до края.

Любопитното е, че гостите превъзхождаха значително своя съперник в стрелбата от далечно разстояние (12 срещу 3 тройки), но дори и това не бе достатъчно за крайния успех.

Победата бе първа за тима от Троян, като и двата отбора вече са с баланс 1-2.

В следващия кръг Чавдар Троян гостува на Черноморец, а за Шумен предстои визита на ИУ.

Двубоят започна с размяна на кошове. Серия от 12:4 даде аванс на домакините, но след силни финални минути Шумен обърна за 25:22 в своя полза след първата част. Малко след началото на втория период разликата в полза на гостите стана двуцифрена. Този път Чавдар взе инициативата и не само че успя да стопи изоставането си, но и на почивката вече бе напред с минималното 49:48.

След паузата Шумен отново направи обрат, а преди решителните десет минути водеше с 81:74. Гостите дръпнаха с 11 точки през последния период, което беше и най-голямата разлика в мача до момента. Чавдар обаче отвърна с девет безответни точки и върна интригата в срещата. Натискът на домакините даде резултат и четири минути преди края те отново поведоха при 96:94. Шумен стигна до равенство, но след това баскетболистите на Лъчезар Диков се откъснаха с 5 точки и не изпуснаха водачеството до края.

Михаил Танев бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Данаил Христов завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 14 борби. Ивайло Вучков е с 24 точки, а Тодор Колев добави 20.

Антон Диков наниза 28 точки за Шумен (6 тройки). Николай Леков отбеляза 23, с 14 е Кирил Кирилов, Милен Чолаков вкара 11, а 10 добави Йоан Йоргов.