Монтана изпусна Цървена Звезда в Адриатическата лига

Снимка: waba-league.com
08-11-2018 20:15 | BGbasket.com

Монтана 2003 допусна поражение с 67:77 (18:20, 21:19, 12:20, 16:18) от Цървена Звезда в мач от шестия кръг на Адриатическата лига тази вечер в Белград.

Това е трета загуба за българския тим. В актива си той има и две победи. Сръбският гранд пък все още не е усетил вкуса на загубата и има четири успеха до този момент.

Баскетболистките на Монтана започнаха с леко предимство, но домакините бързо успяха да се върнат в срещата и дори да си осигурят преднина от 2 точки (20:18) след първата част. След това преследването в резултата продължи и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха при равенство (39:39) на почивката.

Гонитбата не спря и след паузата. Домакините успяха да дръпнат напред с 8 токчи (57:49) минута преди края. Още в началото на заключителните десет минути българките се доближиха само на три точки до съперника си (56:59), а 04:11 минути преди края на срещата, след тройка на Христина Иванова и кош на Димана Георгиева, се добраха до ново равенство (63:63). Последваха грешки на момичетата на Стефан Михайлов, от които сръбските баскетболистки се възползваха и бързо натрупаха разлика от 10 точки в последните секунди на срещата.

Най-резултатна за успеха на Цървена Звезда беше Снежана Богичевич с 24 точки.

За Монтана 2003 Христина Иванова завърши с 26 точки, а Тейлър Манюъл завърши с 18.