Академик продължава без грешка в А група

(сн: BGbasket.com)
11-11-2018 18:34 | BGbasket.com

Академик София -2 продължава с отличното си представяне в А група през този сезон. Тимът записа четвърти пореден успех в западния регион, след като се наложи над втория отбор на Рилски спортист с 94:62. Академик натрупа солиден аванс още през първото полувреме и до края нямаше проблеми да го задържи.

Най-сериозно бе предимството на тима в стрелбата от далечно разстояние – 14 срещу 5 тройки. В този мач не играха Андрей Иванов и Лъчезар Димитров, които получиха почивка.

Академик е едноличен лидер в класирането, единствен без загуба, докато тимът от Самоков е с баланс 1-3.

В следващия кръг Академик София -2 гостува на Шампион 2006, докато Рилски спортист -2 приема Атлетик.

Двубоят започна с пет поредни точки на домакините. Академик обаче бързо взе инициативата, обърна развоя на мача и след десет минути игра вече имаше комфортен аванс от 31:14.

Гостите доминираха и през втория период, като разликата достигна 30 точки. На почивката те се оттеглиха с 57:30 в тяхна полза, а ключова за голямата преднина бе стрелбата от далечно разстояние. Само за едно полувреме баскетболистите на Даниел Клечков нанизаха девет тройки (56%).

След паузата играта бе далеч по-равностойна, а преди заключителната четвърт Академик водеше с 28 точки разлика. Гостите поддържаха преднината си до края и без проблеми спечелиха.

Цветомир Чернокожев завърши с дабъл-дабъл за победителите от 17 точки и 12 борби. По 14 точки вкараха Красимир Димитров, Николай Михайлов и Николай Иванов.

За Рилски спортист -2 най-резултатен бе Мирослав Васов с 15 точки. Боян Илиев и Георги Адирков добавиха по 10.