Фенербахче оглави Евролигата, драми в Истанбул и Витория (видео)

08-12-2018 11:22 | BGbasket.com

Фенербахче победи Панатинайкос в Атина с 81:69 в мач от 11-я кръг на Евролигата и оглави еднолично класирането.

Двубоят бе равностоен до последната четвърт, но турският гранд водеше играта. В заключителната четвърт Фенербахче успя да си гарантира успеха с двуцифрен аванс.

Никола Калинич завърши с 18 точки за победата, а за Панатинайкос 14 отбеляза Ник Калатес.

Другите два мача в петък се решиха буквално в последните няколко секунди.

Реал Мадрид обърна Ефес в Истанбул за 84:82, след като изоставаше почти цял мач, на моменти с над 10 точки. Густаво Айон завърши с 20 точки и 11 борби за испанците, Адриен Морман приключи с 19 плюс 10 борби за Анадолу Ефес.

Баскония издържа срещу ЦСКА Москва за успех със 76:73, като руският тим имаше атака за изравняване на резултата в края.

Венсан Поарие завърши с 18 точки и 8 борби, а за ЦСКА 20 точки вкара Алек Питърс.