Локомотив спечели битката при новаците в А група

08-12-2018 15:38 | BGbasket.com

Локомотив Стара Загора спечели дербито при новаците, след като се наложи със 73:60 (20:12, 26:5, 18:14, 9:29) над Академик Пловдив като гост в мач от 7-я кръг на А група -жени. Това е трети успех за момичетата от Стара Загора, които имат и четири загуби в сметката си. За домакините това беше шесто поражение, като тимът има само една победа до този момент от началото на баскетболното първенство.

Срещата започна с предимство за гостите, които бързо натрупаха аванс от 10 точки (18:8) за около осем минути. Те продължиха доминацията си и през втората част, където вдигнаха разликата до 29 точки (46:17) преди почивката. След това нищо не се промени, освен точките в полза на Локомотив, които достигнаха до 34 (64:31) в края на третата част. Въпреки, че успяха да стопят пасива си в последните минути, баскетболистките на Академик не успяха да поднесат изненада.

За Локомотив Валерия Алексиева наниза 18 точки, а Мария Делчева и Виктория Иванова добавиха по 14.

За Академик Петя Аргирова и Надежда Петрова се разписаха с по 10 точки.