Академик Бултекс 99 едва отърва кожата след продължение във Варна

(сн. LAP.bg)
08-12-2018 20:01 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 взе изключително трудна победа като гост на Черно море Тича с 93:92. След отлично представяне на младия варненски отбор мачът приключи след продължение, а всичко се реши в последните секунди. По-опитният отбор на Академик влезе в серия от три поредни победи и изравни баланса си на победи и загуби на 4-4. Въпреки силната си игра, варненци продължават да са на дъното на класирането с 0-8, но днес заслужават похвалите от мача. В следващия кръг Академик има тежко гостуване на Балкан, а Черно море ще бъде домакин на пореден силен съперник – Рилски спортист.

Гостите имаха инициативата през първите няколко минути и поддържаха малка преднина през първата част, но в края ѝ варненци изравниха и след оспорвани последни минути се стигна до 18:18. Отборите продължиха с изключително оспорвана игра кош за кош чак до почивката, когато домакините имаха точка преднина срещу силния си съперник за 37:36.

След подновяването на играта темпото се запази, а водачеството премина у Академик, който имаше малък аванс в края на третата четвърт за 60:55. Пловдивчани запазиха малък аванс в първите минути на последната част, но Черно море направи страхотна серия от 14:4, за да вземе водачеството при 76:72. Гостите отвърнаха с 5:0, за да поведат с точка при минута до края, а след размяна на кошове се стигна до 81:81 при 11 секунди до края. След тайм-аут и пропуск за домакините мачът влезе в продължение.

След размяна на кошове в добавеното време гостите направиха серия от 7:0, за да се откъснат напред. Варненци отвърнаха, борейки се до самия край, и се приближиха едва на точка, но не успяха да обърнат резултата и Академик си тръгна с изстраданата победа.

Дейшон Найт отбеляза 23 точки за победителите, 16 добави Васил Бачев, а 14 плюс 12 борби – Никола Вуйович.

За варненци Пламен Алексиев отбеляза 20 точки (4 тройки) и подаде 9 асистенции, 19 плюс 8 борби записа Мартин Коцев, а 15 вкара Мартин Йорданов. С 14 точки и 14 борби се отчете Георги Боянов.