Берое излъга Балкан в дербито на кръга

Снимка: LAP.bg
08-12-2018 19:43 | BGbasket.com

Берое спечели дербито на деветия кръг в НБЛ, след като се наложи като гост с 90:82 (26:17, 33:20, 14:14, 17:31) над Балкан. Така тимът от Стара Загора запазва третата си позиция във временното класиране с 6 победи и 2 загуби, а Балкан е на четвърто място с 5 победи и 3 загуби.

За Берое участие в срещата не взеха Ивайло Тонев и Далин Бачински, но това не се отрази върху крайния резултат в срещата.

Всъщност мачът беше оспорван единствено в първите десет минути, когато двата отбора се гонеха в резултата, сменяха лидерството си и дадоха заявка за интересен сблъсък. Очакванията обаче бяха разбити от гостите още в началото на втората част, когато те започнаха да трупат солиден аванс в сметката си, като минута преди края разликата достигна 20 точки (55:35).

След паузата Балкан продължаваше да не успява да намери противодействие на съперника си и позволи да увеличи преднината си до 27 точки. Домакините започнаха да намират ритъма си на игра едва в средата на третата част, когато успяха да намалят разликата до 10 точки (74:84) 02:50 минути преди края, но не и да поднесат изненада.

За Берое Александър Янев беше над всички с 26 точки, по 14 нанизаха Конър Франкамп и Адонис Файлър.

За Балкан Брендън Браун се разписа с 24 точки, Микейл Хопкинс пък наниза 17 точки.