Химки и Дий Бост загубиха руското дерби в Евролигата

Снимка: euroleague.net
13-12-2018 21:19 | BGbasket.com

Химки с българския национал Дий Бост загуби руското дерби в Евролигата, след като отстъпи със 74:88 (17:24, 23:25, 13:26, 21:13) на ЦСКА Москва като гост в 12-ия кръг. Поражението е осмо за гостите, които имат и четири победи. ЦСКА Москва пък продължава да бъде лидер в класирането с десет успеха и две загуби.

За 23:48 минути на игрището, американският гард с български паспорт Дий Бост се разписа с 5 точки, 5 борби, 7 асистенции и 1 открадната топка.

Срещата започна оспорвано, като интрига имаше само през първите 7 минути. До тогава двата отбора се гонеха в резултата, но домакините бързо успяха да дръпнат със седем точки, които задържаха до края на първата четвърт. След това разликата се покачваше и въпреки равностойната втора част, Химки продължаваше да изостава в резултата на почивката (40:49).

Точките в полза на ЦСКА ставаха все повече, като след паузата те набъбнаха до 23 (71:48), а до края на срещата Химки така и не успя да намери противодействие срещу играта на съперника си.

Даниъл Хакет беше най-резултатен за ЦСКА Москва с 14 точки, Серхио Родригес наниза 12, а Кори Хигинс добави 11.

За Химки Стефан Маркович реализира 18 точки, а 15 вкара Малкълм Томас.